Namaz Vakti

İl il namaz vakitleri
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut
  • Version 2.8.7
  • Dil Türkçe
  • Firma
Namaz vakitleri hakkında ülke/şehir belirleyerek bilgi alabilir ve namaz saatlerini takip edebilirsiniz.
Kurma Talimatı
NamazVakti.exe dosyasini indirdikten sonra. Dosyaya çift tıklayınız. Sonra "Gözat..." tuşuna tıklayınız. Gelen "Hedef klasörü seçin" penceresinde bir klasör seçiniz. "Hedef klasör" yazısının altında ayarlamış olduğunuz klasör yazılıdır. Mesela: "C:Programlar" gibi.

 Son olarak "Yükle" tuşuna tıklarsanız program "C:ProgramlarNamazVakti" klasöründe kurulmus olur. şimdi bu klasöre giderek "NamazVakti.exe" dosyasına tıklayarak programı calıştırınız. İndirdiğiniz "NamazVakti.exe" dosyasını artık silebilirsiniz. Firewall kullananlar programın "Bir aylık vakitleri yükle"rken veya "Son Sürüm"ü sorarken internet ile bağlantı kurabilmesini sağlamalılar! Program Internetsiz de çalışıyor. Fakat bilgileri alabilmesi için Internet gerekiyor.

 Bir aylık namaz vakitleri indirildikten sonra bir ay boyunca Internet bağlantısız calışıyor. Programı açınca "Ülke ve Şehir Seç" tuşuna tıklayınız. Ülke ve şehrinizi seçtikten sonra "Tamam" tuşuna tıklayınız.

 Bu ayarlamayı sadece bir sefer yapmanız yeterli. Tabii ki şehir değistirmezseniz. Program burada yaptığınız ülke ve şehir seçimini hafızalıyor.

Özellikleri:
1) Namaz vakitlerinde ezan okur.
2) Her vakit için ayrı ezan seçebilme imkanı.
3) Diyanet'in takvimine göre bütün dünyanın büyük şehirlerinin namaz vakitleri.
4) Şeffaf ve her zaman bütün pencerelerin üstünde bulunmakta olan bir pencere bir sonraki namaz vaktine kalan zamanı geri sayım(countdown) olarak gösterir.
5) Ezan zamanında istenirse pencere ile ezan vaktini bildirme.
6) Namaz vakitlerinden önce (kaç dakika kendiniz ayarlayabilirsiniz) hatırlatma.
7) Ücretsiz (freeware).
Daha Fazla Göster
Namaz Vakti indir